Witaj Wiosno! data utworzenia: 26-03-2015

W dniu 20 marca 2015 roku w Punkcie Przedszkolnym w Skorzeszycach obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy.

W tym wydarzeniu towarzyszyły nam przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych. Każda grupa przygotowała z tej okazji  Marzannę. Wszystkie dzieci w tym dniu wyglądały wyjątkowo. Dziewczynki miały na głowach kolorowe wianuszki a chłopcy-kotyliony. Na początku dzieci zebrały się w sali, gdzie odbył się pierwszy etap konkursu recytatorskiego pt.: " A to wiosna właśnie.” Podczas prezentacji wyłoniono po troje dzieci z każdej grupy, które zaprezentują się na akademii szkolnej.

W kolejnej części dnia dzieci udały się na pierwszy wiosenny spacer. W wesołym korowodzie z Marzannami w rękach maluchy spacerowały w pobliżu przedszkola. Na koniec zgodnie z tradycją spaliły zimowe kukły, aby w ten sposób przywitać Wiosnę.

Tłusty Czwartek. data utworzenia: 27-02-2015

Wspólne przygotowywanie posiłków a zwłaszcza ich spożywanie to wyjątkowy czas przede wszystkim w życiu każdej rodziny, ale również i w życiu innych społeczności nawet tych przedszkolnych. Tłusty Czwartek to wspaniała okazja do kultywowania tych wartości, dlatego przedszkolaki w tym dniu upiekły oponki. Fartuszki i specjalne czapki kucharza zachęciły dzieci do zadania jakie na nich czekało. Przygotowywanie ciasta dało im  mnóstwo radości i zabawy a wycinanie oponek wymagało dużej zręczności i precyzji ale i ztym dzieci poradziły sobie znakomicie.

Przygotowane ciasto upiekła pani kucharka, bowiem nawet nasze maluszki wiedzą jakie niebezpieczeństwa czyhają w kuchni, zwłaszcza podczas pieczenia. Oponki smakowały wszystkim, dzieci jadły z apetytem przygotowane przez siebie smakołyki. Warto częściej organizować takie zajęcia, bowiem często w tym zbieganym świecie zapominamy o rzeczach wydawałoby się błahych, ale jakże istotnych w naszym życiu.

BAL KARNAWAŁOWY 2015. data utworzenia: 04-02-2015

Ach.. co to był za bal..

29.01.2015r w Punkcie Przedszkolnym w Skorzeszycach zrobiło się jeszcze bardziej magicznie, kolorowo i bajkowo niż zwykle. Od samego rana ciężko było niektórych rozpoznać, bo zamiast znanych nam dzieci, pojawiły się księżniczki, policjanci ,smoki i postacie z bajek. Ale połączyło nas jedno – dobra zabawa!

W sali gimnastycznej rozbrzmiewały dźwięki muzyki przerywane śmiechem dzieci. Przedszkolaki chwaliły się swoimi umiejętnościami tańcząc do dziecięcych piosenek i co najważniejsze, doskonale się przy tym bawiły. A gdy tancerze się zmęczyli czekał na nich pyszny, słodki poczęstunek. Ku rozczarowaniu dzieci niestety i ten dzień musiał dobiec końca. A teraz trzeba będzie myśleć nad strojem na kolejny bal pełen szalonych zabaw.

Dzień Babci i Dziadka W Punkcie Przedszkolnym w Skorzeszycach. data utworzenia: 04-02-2015

"Wszystkim babciom
Wszystkim dziadkom